Start Micro-Detectors (Diell) Nowości Diell - Nowe kurtyny bezpieczeństwa
Diell - Nowe kurtyny bezpieczeństwa Drukuj
środa, 01 sierpnia 2012 08:30

mainimagejuly1

Nowe kurtyny bezpieczeństwa LS2 i LS4 należą odpowiednio do kategorii 2 (SIL 2 SILCL 2 PL d) i kategorii 4 ( SIL 3 SILCL 3 PL e). Wyróżniają się krótką obudową oraz brakiem martwych stref na końcach co gwarantuje rodzielczość 40mm a w kątowym montażu 30mm i 40mm.

Seria LS2 dostępna jest jako dłoniobezpieczna (30mm), detektor obecności (50mm i 90mm) jak również jako kontrola dostępu (2, 3 i 4 promienie) z maksymalną wysokością 1,5 i maksymalnym zasięgiem 12m. Seria LS4 oferuje wersje palcobezpieczne (14mm) przy zasięgu do 20m.

Dzięki opcji konfiguracji master/slave (max 2 slave) otrzymujemy niesłychanie elastyczny system, który można bardzo łatwo zaadaptować do konkretnej maszyny przy jednocześnie uproszczonym okablowaniu.

Dla przemysłu spożywczego, chemicznego oraz każdego innego wymagającego pracy z gorącą wodą pod ciśnieniem (do 80°C i 80 bar) są dostępnę wersje ze stopniem ochrony IP69K - LS4-HLS4-K i LS2-H, LS2-K zamknięte w hermetycznej rurze i wyposażone w uszczelniony kabel i długości 10m.

W środowiskach o dużej wilgotności idealnym rozwiązaniem są wersje LS4-H i LS2-H, które mają wbudowane grzałki co pozwala na pracę do -25°C przy całkowitym wyeliminowaniu ryzyka zaparowania optyki.

Seria LP4 kategorii 4 (SIL 3 SILCL 3 PL e) jest przeznaczona głównie do systemów logistycznych (paletyzery, przenośniki) i można do niej podłączyć bezpośrednio do 4 czujników maskujących (muting) zarówno jedno jak i dwukierunkowych. Zapewnia jednocześnie dłoniobezpieczność i kontrolę dostępu z zasięgiem do 60m przy wysokości strefy do 1,8m.

Seria LP4 ze zwierciadłem pasywnym jest znakomitym rozwiązaniem w miejscach gdzie okablowanie w dwóch punktach jest utrudnione lub wręcz niemożliwe. Poza uproszczeniem okablowania skraca czas jego wykonania.

Serie LP4 dostępna jest z lub bez opcji maskowania (muting) oraz z funkcją wymuszenia (override). Oferta obejmuje również wersje 2,3 i 4 promieniowe z zasięgiem 6m.

Prostą i szybką instalację oraz uruchomienie ułatwia wbudowana funkcja eliminacji interferencji za pomocą zdalnego (elektrycznego) wyboru zasięgu.

Uzupełnieniem dla kurtyn jest szeroka gama akcesoriów: lustra (z i bez kolumn), wskaźniki laserowe do regulacji, kolumny na bazach standard lub elastycznych i bazy antywibracyjne (dla pras i innych maszyn o silnych wibracjach/udarach).

Oczywiście wszystkie wersje są certyfikowane TÜV SUD i CE.

Katalog kurtyn LS/LP (PDF, EN, 3.2MB)

 

Dla wszelkich ofert i zamówień mają zastosowanie nasze Ogólne Warunki Sprzedaży (PDF) oraz Klauzula Informacyjna RODO (PDF).