Start Micro-Detectors (Diell) Nowości Diell - Nowe czujniki pojemnościowe
Diell - Nowe czujniki pojemnościowe Drukuj
środa, 19 grudnia 2012 00:00

new-cap-big

M.D. Micro Detectors rozszerza ofertę czujników pojemnościowych w obudowach cylindrycznych M18 i M30 oraz o nowe prostopadłościenne:

  • czujniki M18 wzbogaciły się o serię C18P w obudowie z tworzywa sztucznego. Mają podłączenie wtykiem M12 lub kablem a ich zasięg jest regulowany trymerem w zakresie do 8mm w wersji zabudowanej i 12mm niezabudowanej.
  • czujniki M30 rozszerzono o serię C30P w obudowie z tworzywa sztucznego oraz C30M w obudowie ze stali nierdzewnej. Również one mają podłączenie wtykiem M12 lub kablem a regulowany trymerem zasieg wynosi do 16mm dla wersji zabudowanej lub do 25mm w wersji niezabudowanej.

Nowością w palecie czujników pojemnościowych jest seria prostopadłościenna CQ55 o zasięgu (regulowanym) do 25mm. Czujniki tej serii także mogą pracować jako zabudowane lub niezabudowane.

Wszystkie nowe serie C18, C30 i CQ55 cechuje duży zasięg oraz wysoka odporność na zakłócenia elektromagnetyczne. Typowe obszary zastosowań to:

  • detekcja poziomu tuszu drukarek przemysłowych
  • miksery
  • detekcja materiałów niezależnie od ich koloru, przeźroczystości czy formy (np. panele słoneczne, ziarno, karma dla zwierząt), detekcja płynów wewnątrz zbiorników szklanych lub tworzywowych bez konieczności ich dziurawienia

Nowe czujniki pudełkowe (prostopadłościenne) mają także wersję płaską CQ50 (50x30x7mm) - stworzoną do zastosowań w zakresie pomiarów poziomu wody w basenach i urządzeniach do hydromasażu, automatycznych dystrybutorach gorących napojów (kawa, herbata, mleko) oraz automatycznych dozownikach mydła w płynie.

Pierwsze serie produkcyjne przewidywane są w styczniu 2013.

 

Dla wszelkich ofert i zamówień mają zastosowanie nasze Ogólne Warunki Sprzedaży (PDF) oraz Klauzula Informacyjna RODO (PDF).