Start Leab Przetwornice DC/DC
Przetwornice DC-DC Drukuj

W przypadku instalacji pokładowej o napięciu 24V nie każdy ładunek zostanie obsłużony z taką samą precyzją. W przypadku potrzeby wymiany, 12V żarówki są łatwo dostępne i dzięki mocnym włóknom bywają zazwyczaj bardziej wytrzymałe niż ich 24V odpowiedniki. Urządzenia elektroniczne takie jak radio, system nawigacji lub wyposażenie radia zazwyczaj dostępne są w przystępnej cenie jedynie w wersji 12V. Sprawia to, że używanie większego napięcia operacyjnego nie ma sensu w sytuacji gdy urządzenia wymagają mniejszego napięcia a moc podłączeniowa jest stosunkowo niska.


Zastosowanie przetwornic

Przetwornice DC-DC dostarczają napięcie wyjściowe, na które nie wpływają zmiany napięcia wejściowego. Używa się ich w celu stabilizacji napięcia zasilającego podłączonego urządzenia. Radia samochodowe, sprzęt radiowy oraz adaptery do telefonów komórkowych są powszechnie dostępne w wersjach 12V co sprawia, że zamiast kupować 24V wersje bardziej opłacalne jest użycie przetwornicy. Zapewniają one ekonomiczną obsługę urządzeń 12V i można je łatwo zamontować w ciężarówkach, autobusach i maszynach budowlanych.

Regulatory napięcia

Przetwornice DC/DC używane do regulowania akumulatorów nazywane są przetwornicami ładującymi lub regulatorami. Ich nazwa wzięła się z funkcji, którą pełnią- regulują naładowanie dwóch akumulatorów. Regulatory to rodzaj przetwornic, w których napięcie wyjściowe jest kierowane z odpowiednim natężeniem za wejściowym. Napięcie wyjściowe obwodu 24V z dodatkowymi urządzeniami 12V jest równe połowie napięcia wyjściowego.

Przetwornice
12V-12V

frt 0431224072 PIC 00 BOX 02

Przetwornice
24V-24V

Przetwornice
24V-12V

trzy cztery

Przetwornice
12V-24V

Przetwornice
48V-12V

pięć

Przetwornice
48V-24V

siedemdwa
Przetwornice 72V-12V
 

Dla wszelkich ofert i zamówień mają zastosowanie nasze Ogólne Warunki Sprzedaży (PDF) oraz Klauzula Informacyjna RODO (PDF).