Start Vahle
Drukuj
Spis treści
MKH
Opis techniczny
Parametry elektryczne
Dane techniczne
Części składowe

Opis szynoprzewodu

System szynoprzewodów MKH jest całkowicie zabudowany, przeznaczony do użytku zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz. Izolowana zabudowa może pomieścić przewody o różnych przekrojach miedzi.

Typ MKHD: W wersji sześcio- i dziesięciorzewodowej, ciągła taśma miedziana 40-160A

Typ MKHF: W wersji sześcio- i ośmiorzewodowej, z uprzednio zamontowanymi przewodami miedzianymi i łączówkami sprężynowymi od 40 do 100A

Typ MKHS: W wersji sześcio- i ośmiorzewodowej, z uprzednio zamontowanymi przewodami miedzianymi i łączówkami śrubowymi

Urządzenie cechuje zwarta konstrukcja, zabezpieczenie przeciwkorozyjne oraz łatwy montaż.

Szynoprzewód KBH spełnia europejskie i międzynarodowe wymogi, posiada certyfikację VDE oraz spełnia normy BHP. Posiada również stopień ochorny do IP 23.

MKH opcjonalnie może zostać zabezpieczony uszczelką i wyposażony w system ogrzewania. Szynoprzewód zabezpieczony listwą jest chroniony do stopnia IP 24 i spełnia normę EN 60529 (047, część 1).

Odbierak prądu jest zabezpieczony przed dotykiem tylko po uprzednim wprowadzeniu go do szynoprzewodu.

Jeżeli istnieje możliwosć dotknięcia dłonią czynnych części urządzenia tj. odbieraków, które podczas pracy mogą opuścić szynoprzewód, stają się one barierą ochronną lub rozłączają przewody. Ma to miejsce jedynie w przypadku napięcia 24 VAC lub 60VDC.

Jeżeli przewód jest używany jako biegun N (neutralny) należy zastosować się do regulacji VDE 0100 cz. 430,.

Niskie napięcie (50 VAC lub 120 VDC) jest dopuszczalne gdy odbierak prądu jest używany jedynie jako przewód (biegun) sterujący (typ...SSD). Należy kierować się regulacjami SELV lub PELV (oraz DIN VDE 0100-410). Przy większych napięciach niezbędny jest przewód uziemiający. 

Dla wszelkich ofert i zamówień mają zastosowanie nasze Ogólne Warunki Sprzedaży (PDF) oraz Klauzula Informacyjna RODO (PDF).