Start Schlegel Nowości SHORTRON-Connect M12
SHORTRON-Connect M12 Drukuj

shortron-connect 1 1

schlegel logo mini

SHORTRON Connect - mały i mocny

SHORTRON Connect to odpowiedź na żądania przemysłu o osprzęt M2M z przyłączem M12.

Łatwy montaż i podłączenie, wysoka szczelność.

 

 

SHORTRON Connect - mały i mocny

Georg Schlegel GmbH & Co. KG rozszerzył rodzinę produktów SHORTRON o kolejnego członka: oprócz standardowych przycisków z konwencjonalnymi przyłączami (nasuwki i śrubowe) oraz wersji z przyłączem M12 na przewodzie, istnieje teraz też wariant z przyłączem M12 zintegrowanym z przyciskiem.

 

Szybko i łatwo

Podczas planowania projektów, oprócz kosztów, istotną rolę odgrywa także czas. SHORTRON Connect z bezpośrednim przyłączem M12 umożliwia prostą, szybką, a przede wszystkim pewną instalację urządzeń sterujących, ponieważ technologia M12 uniemożliwia zamianę lub złą polaryzację podłączenia - zgodnie z zasadą plug & work: podłącz i pracuj. Co więcej nie jest wymagany żaden dodatkowy element kontaktowy, ponieważ jest on już zintegrowany z przełącznikiem.

 

shortron-connect 3 1

 

Chroniony dookoła

Użycie serii SHORTRON Connect eliminuje wymóg stosowania drogiej i kosztownej w montażu obudowy, ponieważ stopień ochrony IP65 / IP67 gwarantuje niezawodną ochronę przed wodą i kurzem zarówno z przodu, jak i od tyłu. To pozwala nie tylko zaoszczędzić koszty ale także miejsce, zwłaszcza gdy stosowane są ergonomiczne wsporniki montażowe SHORTRON Connect. Zostały one zaprojektowane z myślą o szybkim i łatwym montażu na profilach 40 mm. Za pomocą kątownika 90° do montażu pionowego, a także kątownika 135° do montażu poziomego, przełączniki można ustawiać i organizować zgodnie z potrzebami, a istniejące stanowiska operatora można łatwo rozbudowywać. W tym celu wsporniki montażowe są dostępne w trzech różnych wersjach, każda z 1, 2 lub 3 otworami montażowymi. Oczywiście można je też montować w dowolnych standardowych otworach 22mm.

 

shortron-connect 2 1

 

Mały z designem

Dzięki głębokości montażowej wynoszącej zaledwie 33,7 mm (stop awaryjny 26,7 mm), SHORTRON Connect ma typową kompaktową konstrukcję jak cała rodzina i dlatego idealnie nadaje się do stosowania w coraz mniejszych maszynach, panelach i jednostkach sterujących. Zadbano również o zachowanie płaskiego i atrakcyjnego wzornictwa znanego z serii, więc oprócz srebrnych i czarnych przednich paneli dostępna jest też ekskluzywna wersja ze stali nierdzewnej.

 

Mocny i zmienny

Seria SHORTRON Connect składa się z lampki kontrolnej, przycisków, przycisków podświetlanych pierścieniowo, przełączników obrotowych i stacyjek oraz wyłącznika awaryjnego. Dla napędów z podświetleniem istnieją różne kolorowe pokrywki przycisków lub szyldzki, które można zmienić w dowolnym momencie, nawet po zainstalowaniu. Typy styków przełączników z 4-stykowym połączeniem M12 obejmują zakres od prostych styków zwiernych przez zwierny/rozwierny aż do dwóch zwiernych. Wyłącznik awaryjny jest dostępny jako podwójny rozwierny (4-stykowy, 5-stykowy w układzie AIDA) lub jako podwójny rozwierny + zwierny (5-stykowy). Wszystkie połączenia M12 są wg kodowania A. Przełącznik i przełączniki kluczykowe są dostępne z 2 lub 3 pozycjami przełączania, stabilnymi lub chwilowymi. Parametry elektryczne mieszczą się w zakresie: napięcie robocze Ue do 35 V i prąd roboczy Ie między 2 a 4 A, w zależności od wersji.

 

pdf button Katalog PDF (EN, 5,0MB) 

pdf button Katalog PDF (DE, 4,5MB)

 

Więcej informacji w firmie Nowimex s.c.

 

Dla wszelkich ofert i zamówień mają zastosowanie nasze Ogólne Warunki Sprzedaży (PDF) oraz Klauzula Informacyjna RODO (PDF).